Naprawa ABS Szczecin

Hamulce są najważniejszym elementem bezpieczeństwa w Twoim samochodzie. Układy zapobiegające blokowaniu kół (ABS) są standardowo stosowane w pojazdach i pomagają zapewnić optymalną siłę hamowania przy słabej trakcji na drodze.

O układach zapobiegających blokowaniu się kół podczas hamowania

Krótko mówiąc, układy przeciwblokujące lub ABS zapobiegają blokowaniu się kół podczas gwałtownego hamowania, które mogłoby spowodować wymknięcie się samochodu spod kontroli. W większości przypadków układy przeciwblokujące pozwalają kierowcy na zatrzymanie samochodu na najkrótszym możliwym odcinku i utrzymanie kontroli nad pojazdem.

Zaawansowany system ABS monitoruje prędkość każdego z kół i utrzymuje je w tym samym tempie poprzez przyhamowanie lub zwolnienie hamowania na poszczególne koła. To właśnie powoduje pulsowanie pedału hamulca podczas gwałtownego hamowania. Rezultatem pracy dobrego układu przeciwblokującego jest lepsza kontrola nad pojazdem i mniejsze prawdopodobieństwo poślizgu – szczególnie na mokrych lub śliskich powierzchniach. Technologia ABS stała się standardem praktycznie we wszystkich samochodach i z każdą nową generacją pojazdów staje się coraz bardziej elastyczna i skuteczna.

Czyszczenie i wymiana czujników ABS

Technologia ABS wymaga regularnej kontroli i konserwacji przez wykwalifikowanego specjalistę, aby mogła działać bezpiecznie i niezawodnie. Jedną z najczęstszych czynności konserwacyjnych jest czyszczenie czujników monitorujących prędkość obrotową kół. Czujniki te są narażone na zabrudzenia które mogą powodować nieprawidłowe działanie.

Zaleca się, aby wszyscy właściciele pojazdów włączyli kontrolę hamulców do swojego rutynowego programu konserwacji pojazdu – zaleca się kontrolę działania ukłądu hamulcowego wraz z wymianą oleju lub wymianą opon. Sprawdzenie przez wykwalifikowanego mechanika układu ABS zapewni Ci odpowiednią siłę hamowania, a Ty i Twoi pasażerowie pozostaniecie chronieni przez sprawny układ hamulcowy pojazdu.

Jak działa system ABS

System hamulcowy ABS opiera się na pracy komputera sterującego, oraz na pracy układu elektrycznego i hydraulicznego. Zasadniczo, technologia ABS przejmuje takzwane hamowanie progowe – wykonywane przez wykwalifikowanych kierowców poprzednich generacji – i automatyzuje je, co oznacza, że kierowcy o wszystkich poziomach umiejętności mogą korzystać z tych samych standardów bezpieczeństwa.

W celu zapewnienia prawidłowej pracy układu ABS konieczne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu płynu hamulcowego. Należy również usuwać wszelkie usterki elektryczne wpływające bezpośrednio na pracę systemu ABS. Ważne jest, aby regularnie kontrolować hamulce ABS, aby zapewnić ich właściwe działanie i bezpieczeństwo.

Potrzebujesz pomocy w zakresie układu ABS?

Jeśli podejrzewasz, że układ ABS nie działa prawidłowo lub jeśli lampka ABS na desce rozdzielczej świeci się, umów się na wizytę w warsztacie samochodowym.

schemat budowy samochodu

UKŁAD HAMULCOWY

Konserwacja hamulców jest niezbędna w celu zapewnienia bezpieczeństwa samochodu

UKŁAD NAPĘDOWY

W warsztacie samochodowym FAST wymienisz przeguby napędowe, półosie, sprzęgła i wiele więcej

WYMIANA OLEJU

Okresowa wymiana oleju ma kluczowe znaczenia dla stanu technicznego silnika

WYMIANA ROZRZĄDU

Okresowa wymiana rozrządu zapobiega uszkodzeniom silnika i kosztownym naprawom

WSKAZÓWKI DLA KAŻDEGO KIEROWCY

Nasze opinie z Google

Oceniam warsztat i podejście na bardzo wysokim poziomie. Polecałem "pocztą pantoflową" znajomym i polecam tutaj. Młody zespół na który zawsze można liczyć, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Racjonalne i klarowne podejście do tematu. Oby tak właśnie wyglądało nowe pokolenie mechaników

Dawid H

Zaangażowanie warte podziwu, szybko i trafnie postawiona diagnoza zaoszczędziła mój czas, inni straszyli wymianą przekładni a okazało się że winowajcą okropnych stuków w mojej A3 jest część mocująca wahacz. Polecam!

Przem Ek

Bardzo dobry warsztat. Obsługa jest szybka i bezproblemowa. Robiłem u nich naprawy już kilka razy i nigdy się nie zawiodłem. Zdecydowanie polecam.

Piotrek K

Bez problemów, miła obsługa, naprawili auto na czas. Polecam 🙂

Diane Lane

Jestem zadowolony, auto naprawione, cena normalna.

Salvador Zabrali

Pełna profeska, dogadane na godzinę, wszystko zrobione na czas, ceny bardzo konkurencyjne.

FoX Andro

Znają się na rzeczy. Miałem różne doświadczenia z poprzednimi mechanikami. W FAST podeszli do tematu jakbym był ich znajomym. Doradzili co należałoby już wymienić a co jeszcze wytrzyma i nie ma potrzeby zmieniać. Dopasowali części do budżetu którym w tej chwili dysponowałem. Polecam i na pewno wrócę.

Rude Mike

Szybka i profesjonalna obsługa. Zdecydowanie mogę polecić. Panowie znają się na rzeczy 😉

Nicola Tokarz

Fachowo, szybko oraz bardzo mili Panowie 🙂 Na pewno wrócę, jeżeli będę mieć taka potrzebę! Polecam

Karolina Sybirska