Wymiana paska rozrządu i usługi związane z łańcuchem

Niezależnie od tego, czy Twój pojazd ma pasek rozrządu, czy łańcuch, ważne jest, aby utrzymywać go w dobrym stanie, aby zapobiec uszkodzeniu silnika. Jeśli pasek rozrządu lub łańcuch napędzający rozrząd silnika ulegnie awarii może dojść do poważnego, a zarazem kosztownego uszkodzenia silnika.

Wskazania konserwacji i serwisu paska rozrządu

W przypadku wielu pojazdów producent zaleca limit przebiegu do wymiany paska rozrządu i łańcucha. Nawet jeśli przestrzegasz harmonogramu wymian, możliwe, że twój pojazd może wymagać wcześniejszej wymiany zestawu rozrządu – na szybkość zużycia zestawu rozrządu wpływ ma ogólny stan silnika oraz sposób eksploatacji.

Typowe objawy problemu z paskiem rozrządu

Do typowych objawów problemów z paskiem rozrządu zalicza się między innymi: trudny rozruch niezależnie od temperatury silnika, wibracje na biegu jałowym, postrzępiony pasek rozrządu, niepożądane dźwięki z okolic rozrządu.

Typowe objawy problemów z łańcuchem rozrządu

Brak możliwości wizualnej inspekcji łańcucha rozrządu utrudnia wykrycie usterek, jednakże wystąpienie drgań podczas pracy silnika, słabej reakcji na pedał przyspieszenia lub grzechotania z okolic rozrządu może oznaczać zużycie łańcucha.

Nasi specjaliści mogą szybko i łatwo potwierdzić diagnozę zużytych pasków rozrządu i łańcuchów przed przystąpieniem do wymiany. Proces diagnostyczny identyfikuje również wszelkie inne problemy przyczyniające się do wystąpienia objawów opisanych szczegółowo podczas konsultacji.

Całkowity czas wymiany zależy od rodzaju rozrządu zastosowanego w silniku. Ogólnie rzecz biorąc, łańcuchy rozrządu wymagają dużo dłuższej wymiany niż paski ze względu na ich umieszczenie.

Jeśli podejrzewasz, że Twój silnik wymaga wymiany paska rozrządu lub łańcucha rozrządu, porozmawiaj z mechanikiem Warsztatu Samochodowego FAST.

schemat budowy samochodu

UKŁAD HAMULCOWY

Konserwacja hamulców jest niezbędna w celu zapewnienia bezpieczeństwa samochodu

UKŁAD NAPĘDOWY

W warsztacie samochodowym FAST wymienisz przeguby napędowe, półosie, sprzęgła i wiele więcej

WYMIANA OLEJU

Okresowa wymiana oleju ma kluczowe znaczenia dla stanu technicznego silnika

WYMIANA ROZRZĄDU

Okresowa wymiana rozrządu zapobiega uszkodzeniom silnika i kosztownym naprawom

WSKAZÓWKI DLA KAŻDEGO KIEROWCY

Nasze opinie z Google

Oceniam warsztat i podejście na bardzo wysokim poziomie. Polecałem "pocztą pantoflową" znajomym i polecam tutaj. Młody zespół na który zawsze można liczyć, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Racjonalne i klarowne podejście do tematu. Oby tak właśnie wyglądało nowe pokolenie mechaników

Dawid H

Zaangażowanie warte podziwu, szybko i trafnie postawiona diagnoza zaoszczędziła mój czas, inni straszyli wymianą przekładni a okazało się że winowajcą okropnych stuków w mojej A3 jest część mocująca wahacz. Polecam!

Przem Ek

Bardzo dobry warsztat. Obsługa jest szybka i bezproblemowa. Robiłem u nich naprawy już kilka razy i nigdy się nie zawiodłem. Zdecydowanie polecam.

Piotrek K

Bez problemów, miła obsługa, naprawili auto na czas. Polecam 🙂

Diane Lane

Jestem zadowolony, auto naprawione, cena normalna.

Salvador Zabrali

Pełna profeska, dogadane na godzinę, wszystko zrobione na czas, ceny bardzo konkurencyjne.

FoX Andro

Znają się na rzeczy. Miałem różne doświadczenia z poprzednimi mechanikami. W FAST podeszli do tematu jakbym był ich znajomym. Doradzili co należałoby już wymienić a co jeszcze wytrzyma i nie ma potrzeby zmieniać. Dopasowali części do budżetu którym w tej chwili dysponowałem. Polecam i na pewno wrócę.

Rude Mike

Szybka i profesjonalna obsługa. Zdecydowanie mogę polecić. Panowie znają się na rzeczy 😉

Nicola Tokarz

Fachowo, szybko oraz bardzo mili Panowie 🙂 Na pewno wrócę, jeżeli będę mieć taka potrzebę! Polecam

Karolina Sybirska