Serwis układu chłodzenia

Układ chłodzenia Twojego pojazdu pomaga schłodzić ważne elementy w komorze silnika, które nagrzewają się podczas pracy. Jeśli układ chłodzenia pojazdu nie jest regularnie serwisowany, istnieje ryzyko przegrzania silnika lub braku możliwości uruchomienia pojazdu z powodu zamarznięcia płynów.

Dlaczego system chłodzenia Twojego pojazdu jest ważny

Pojazd z prawidłowo działającym układem chłodzenia będzie rozprowadzał płyn chłodniczy po całej chłodnicy i silniku. Spowoduje to obniżenie temperatury silnika pojazdu, aby chronić go przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ciepło. Jeśli układ chłodzenia nie działa prawidłowo, krytyczne części silnika takie jak uszczelka pod głowicą mogą ulec awarii. W najgorszym wypadku w wyniku awarii układu chłodzenia może dojść do zatarcia silnika.

Unikaj kosztownej naprawy układu chłodzenia samochodu, wykonując regularnie zaplanowaną konserwację, aby zatrzymać problemy, zanim się pojawią.

Oznaki, że pojazd potrzebuje serwisu układu chłodzenia

Wykrycie niepożądanego zapachu w kabinie kierowcy i/lub zauważenie pomarańczowego lub zielonego płynu pod pojazdem świadczą o tym, że należy zlecić mechanikowi zbadanie układu chłodzenia.

Korzyści płynące z płukania układu chłodzenia

Mechanik może sprawdzić pojazd i w razie potrzeby dokonać płukania układu chłodzenia. Ta szybka procedura konserwacji może w przyszłości przynieść oszczędności finansowe i zapobiec ewentualnej awarii pojazdu.

Mechanik może również wykonywać usługi wymiany płynów. Utrzymanie idealnego poziomu płynów i wymiana tych, które uległy zużyciu, ma kluczowe znaczenie dla wydajności i bezpieczeństwa samochodu.

Upewnij się, że nie przegapisz regularnie zaplanowanego sprawdzenia poziomu lub wymiany płynu chłodzącego. Pominięcie tej czynności może narazić pojazd na szereg problemów, takich jak przedwczesna korozja układu chłodzenia, zamarzanie i przegrzewanie.

schemat budowy samochodu

UKŁAD HAMULCOWY

Konserwacja hamulców jest niezbędna w celu zapewnienia bezpieczeństwa samochodu

UKŁAD NAPĘDOWY

W warsztacie samochodowym FAST wymienisz przeguby napędowe, półosie, sprzęgła i wiele więcej

WYMIANA OLEJU

Okresowa wymiana oleju ma kluczowe znaczenia dla stanu technicznego silnika

WYMIANA ROZRZĄDU

Okresowa wymiana rozrządu zapobiega uszkodzeniom silnika i kosztownym naprawom

WSKAZÓWKI DLA KAŻDEGO KIEROWCY

Nasze opinie z Google

Oceniam warsztat i podejście na bardzo wysokim poziomie. Polecałem "pocztą pantoflową" znajomym i polecam tutaj. Młody zespół na który zawsze można liczyć, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Racjonalne i klarowne podejście do tematu. Oby tak właśnie wyglądało nowe pokolenie mechaników

Dawid H

Zaangażowanie warte podziwu, szybko i trafnie postawiona diagnoza zaoszczędziła mój czas, inni straszyli wymianą przekładni a okazało się że winowajcą okropnych stuków w mojej A3 jest część mocująca wahacz. Polecam!

Przem Ek

Bardzo dobry warsztat. Obsługa jest szybka i bezproblemowa. Robiłem u nich naprawy już kilka razy i nigdy się nie zawiodłem. Zdecydowanie polecam.

Piotrek K

Bez problemów, miła obsługa, naprawili auto na czas. Polecam 🙂

Diane Lane

Jestem zadowolony, auto naprawione, cena normalna.

Salvador Zabrali

Pełna profeska, dogadane na godzinę, wszystko zrobione na czas, ceny bardzo konkurencyjne.

FoX Andro

Znają się na rzeczy. Miałem różne doświadczenia z poprzednimi mechanikami. W FAST podeszli do tematu jakbym był ich znajomym. Doradzili co należałoby już wymienić a co jeszcze wytrzyma i nie ma potrzeby zmieniać. Dopasowali części do budżetu którym w tej chwili dysponowałem. Polecam i na pewno wrócę.

Rude Mike

Szybka i profesjonalna obsługa. Zdecydowanie mogę polecić. Panowie znają się na rzeczy 😉

Nicola Tokarz

Fachowo, szybko oraz bardzo mili Panowie 🙂 Na pewno wrócę, jeżeli będę mieć taka potrzebę! Polecam

Karolina Sybirska