Wymiana przegubów i półosi Szczecin

Nasi mechanicy mogą wykonać wiele usług z zakresu obsługi układu klimatyzacji, od testowania i regularnej konserwacji do kompletnej naprawy systemu klimatyzacji.

Przeguby homokinetyczne w Twoim samochodzie składają się z łożysk i koszyków, które są chronione przez gumową osłonę. Regularne przeglądy osłony przegubu gwarantują, że jest ona szczelna, dzięki czemu do przegubów nie dostaje się brud i zanieczyszczenia które mogłyby spowodować przyspieszone zużycie.

Naprawa przegubów homokinetycznych i wymiana przegubów homokinetycznych

W przypadku wczesnego wykrycia usterki, wymiana gumowej osłony może zaoszczędzić pieniądze kierowcy, jednakże jest to operacja pracochłonna. W przypadku przegubu, który pracował dłuższy okres bez użycia środka smarnego, prawdopodobnie konieczna będzie wymiana całej części. W niektórych pojazdach nie można po prostu wymienić przegubu homokinetycznego – trzeba wymieniać całą półoś. Półoś ma kluczowe znaczenie dla napędu pojazdów z napędem na przednie koła.

Jeśli przeguby lub osłony przegubów w Twoim samochodzie wymagają naprawy, możesz rozważyć wcześniejsze wykonanie tej naprawy aby uniknąć dalszych uszkodzeń pojazdu. Najłatwiejszą i najbardziej praktyczną drogą do efektywnej i skutecznej naprawy jest zaprowadzenie samochodu do zaufanego mechanika.

Budowa półosi napędowej

Najważniejszą częścią konserwacji półosi napędowych jest kontrola osłon przegubów. Wymiana pękniętych osłon przegubów może zaoszczędzić większych kosztów związanych z wymianą przegubu lub półosi.

Elementy te są stale narażone na duże obciążenia podczas jazdy. Pomimo tych obciążeń przeguby mogą wytrzymać dziesiątki tysięcy kilometrów, o ile osłony przegubów pozostaną nienaruszone. Awaria przegubów homokinetycznych prawie zawsze wynika z awarii osłony przegubu, która prowadzi do utraty smaru oraz przedostawania się zanieczyszczeń i wilgoci.

 Czym dokładnie są osłony przegubów?

Osłony przegubów to gumowe lub plastikowe elementy ochronne, które zakrywają oś przegub homokinetyczny. Ich zadaniem jest zapewnienie ochrony przed zabrudzeniami oraz zapobiegnięcie utraty smaru niezbędnego do pracy przegubu. Przy ciągłym użytkowaniu elastyczne gumy z czasem ulegają zmęczeniu. Ostatecznie guma ulega zużyciu, pęka i wypuszcza smar na zewnątrz, zaś do wnętrza przegubu dostaje się brud oraz wilgoć. Warsztat Samochodowy FAST oferuje bezpłatne przeglądy hamulców podczas wymiany oleju, co jest doskonałym momentem na sprawdzenie stanu technicznego półosi i osłon przegubów.

schemat budowy samochodu

UKŁAD HAMULCOWY

Konserwacja hamulców jest niezbędna w celu zapewnienia bezpieczeństwa samochodu

UKŁAD NAPĘDOWY

W warsztacie samochodowym FAST wymienisz przeguby napędowe, półosie, sprzęgła i wiele więcej

WYMIANA OLEJU

Okresowa wymiana oleju ma kluczowe znaczenia dla stanu technicznego silnika

WYMIANA ROZRZĄDU

Okresowa wymiana rozrządu zapobiega uszkodzeniom silnika i kosztownym naprawom

WSKAZÓWKI DLA KAŻDEGO KIEROWCY

Nasze opinie z Google

Oceniam warsztat i podejście na bardzo wysokim poziomie. Polecałem "pocztą pantoflową" znajomym i polecam tutaj. Młody zespół na który zawsze można liczyć, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Racjonalne i klarowne podejście do tematu. Oby tak właśnie wyglądało nowe pokolenie mechaników

Dawid H

Zaangażowanie warte podziwu, szybko i trafnie postawiona diagnoza zaoszczędziła mój czas, inni straszyli wymianą przekładni a okazało się że winowajcą okropnych stuków w mojej A3 jest część mocująca wahacz. Polecam!

Przem Ek

Bardzo dobry warsztat. Obsługa jest szybka i bezproblemowa. Robiłem u nich naprawy już kilka razy i nigdy się nie zawiodłem. Zdecydowanie polecam.

Piotrek K

Bez problemów, miła obsługa, naprawili auto na czas. Polecam 🙂

Diane Lane

Jestem zadowolony, auto naprawione, cena normalna.

Salvador Zabrali

Pełna profeska, dogadane na godzinę, wszystko zrobione na czas, ceny bardzo konkurencyjne.

FoX Andro

Znają się na rzeczy. Miałem różne doświadczenia z poprzednimi mechanikami. W FAST podeszli do tematu jakbym był ich znajomym. Doradzili co należałoby już wymienić a co jeszcze wytrzyma i nie ma potrzeby zmieniać. Dopasowali części do budżetu którym w tej chwili dysponowałem. Polecam i na pewno wrócę.

Rude Mike

Szybka i profesjonalna obsługa. Zdecydowanie mogę polecić. Panowie znają się na rzeczy 😉

Nicola Tokarz

Fachowo, szybko oraz bardzo mili Panowie 🙂 Na pewno wrócę, jeżeli będę mieć taka potrzebę! Polecam

Karolina Sybirska