Serwis układu chłodzenia

Układ chłodzenia Twojego pojazdu pomaga schłodzić ważne elementy w komorze silnika, które nagrzewają się podczas pracy. Jeśli układ chłodzenia pojazdu nie jest regularnie serwisowany, istnieje ryzyko przegrzania silnika lub braku możliwości uruchomienia pojazdu z powodu zamarznięcia płynów.

Dlaczego system chłodzenia Twojego pojazdu jest ważny

Pojazd z prawidłowo działającym układem chłodzenia będzie rozprowadzał płyn chłodniczy po całej chłodnicy i silniku. Spowoduje to obniżenie temperatury silnika pojazdu, aby chronić go przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ciepło. Jeśli układ chłodzenia nie działa prawidłowo, krytyczne części silnika takie jak uszczelka pod głowicą mogą ulec awarii. W najgorszym wypadku w wyniku awarii układu chłodzenia może dojść do zatarcia silnika.

Unikaj kosztownej naprawy układu chłodzenia samochodu, wykonując regularnie zaplanowaną konserwację, aby zatrzymać problemy, zanim się pojawią.

Oznaki, że pojazd potrzebuje serwisu układu chłodzenia

Wykrycie niepożądanego zapachu w kabinie kierowcy i/lub zauważenie pomarańczowego lub zielonego płynu pod pojazdem świadczą o tym, że należy zlecić mechanikowi zbadanie układu chłodzenia.

Korzyści płynące z płukania układu chłodzenia

Mechanik może sprawdzić pojazd i w razie potrzeby dokonać płukania układu chłodzenia. Ta szybka procedura konserwacji może w przyszłości przynieść oszczędności finansowe i zapobiec ewentualnej awarii pojazdu.

Mechanik może również wykonywać usługi wymiany płynów. Utrzymanie idealnego poziomu płynów i wymiana tych, które uległy zużyciu, ma kluczowe znaczenie dla wydajności i bezpieczeństwa samochodu.

Upewnij się, że nie przegapisz regularnie zaplanowanego sprawdzenia poziomu lub wymiany płynu chłodzącego. Pominięcie tej czynności może narazić pojazd na szereg problemów, takich jak przedwczesna korozja układu chłodzenia, zamarzanie i przegrzewanie.

Umów się na wymianę płynu chłodzącego

FAST Warsztat Samochodowy
ul. Szeroka 56, Szczecin

tel. 500-84-88-35