Naprawa półosi napędowych, wymiana przegubów

Przeguby homokinetyczne w Twoim samochodzie składają się z łożysk i koszyków, które są chronione przez gumową osłonę. Regularne przeglądy osłony przegubu gwarantują, że jest ona szczelna, dzięki czemu do przegubów nie dostaje się brud i zanieczyszczenia które mogłyby spowodować przyspieszone zużycie.

Naprawa przegubów homokinetycznych i wymiana przegubów homokinetycznych

W przypadku wczesnego wykrycia usterki, wymiana gumowej osłony może zaoszczędzić pieniądze kierowcy, jednakże jest to operacja pracochłonna. W przypadku przegubu, który pracował dłuższy okres bez użycia środka smarnego, prawdopodobnie konieczna będzie wymiana całej części. W niektórych pojazdach nie można po prostu wymienić przegubu homokinetycznego - trzeba wymieniać całą półoś. Półoś ma kluczowe znaczenie dla napędu pojazdów z napędem na przednie koła.

Jeśli przeguby lub osłony przegubów w Twoim samochodzie wymagają naprawy, możesz rozważyć wcześniejsze wykonanie tej naprawy aby uniknąć dalszych uszkodzeń pojazdu. Najłatwiejszą i najbardziej praktyczną drogą do efektywnej i skutecznej naprawy jest zaprowadzenie samochodu do zaufanego mechanika.

Wymiana, naprawa przegubów napędowych i półosi Szczecin

Budowa półosi napędowej

Najważniejszą częścią konserwacji półosi napędowych jest kontrola osłon przegubów. Wymiana pękniętych osłon przegubów może zaoszczędzić większych kosztów związanych z wymianą przegubu lub półosi.

Elementy te są stale narażone na duże obciążenia podczas jazdy. Pomimo tych obciążeń przeguby mogą wytrzymać dziesiątki tysięcy kilometrów, o ile osłony przegubów pozostaną nienaruszone. Awaria przegubów homokinetycznych prawie zawsze wynika z awarii osłony przegubu, która prowadzi do utraty smaru oraz przedostawania się zanieczyszczeń i wilgoci.

 Czym dokładnie są osłony przegubów?

Osłony przegubów to gumowe lub plastikowe elementy ochronne, które zakrywają oś przegub homokinetyczny. Ich zadaniem jest zapewnienie ochrony przed zabrudzeniami oraz zapobiegnięcie utraty smaru niezbędnego do pracy przegubu. Przy ciągłym użytkowaniu elastyczne gumy z czasem ulegają zmęczeniu. Ostatecznie guma ulega zużyciu, pęka i wypuszcza smar na zewnątrz, zaś do wnętrza przegubu dostaje się brud oraz wilgoć. Warsztat Samochodowy FAST oferuje bezpłatne przeglądy hamulców podczas wymiany oleju, co jest doskonałym momentem na sprawdzenie stanu technicznego półosi i osłon przegubów.

Umów się na wymianę półosi lub przegubów

FAST Warsztat Samochodowy
ul. Szeroka 56, Szczecin

tel. 500-84-88-35